Industrijsko inženjerstvo, modul Industrijsko inženjerstvo sa informatikom

R.br

 

 

Šif. pred.

 

Naziv predmeta

 

Sem

 

Tip

pred.

Stat

pred

Broj časova

Ost

čas

ESPB

 

P

V

DON

PRVA GODINA

1.

MAT100001

Inženjerska matematika I

I

AO

O3

3

3

0

 

8

2.

ENG200001

Engleski jezik I

I

AO

O3

2

2

0

 

5

3.

ORT800001

Osnovi računarske tehnike

I

AO

O3

2

2

0

 

5

4.

ICR400101

Industrijsko crtanje

I

NS

O3

2

2

0

 

6

5.

TME400102

Tehnička mehanika

I

NS

O3

2

2

0

 

6

6.

ENG220002

Engleski jezik II

II

AO

O3

2

2

0

 

5

7.

MAT120002

Inženjerska matematika II

II

NS

O3

2

3

0

 

7

8.

0KS800202

Operativni sistemi i korisnički softveri

II

SA

O3

2

0

2

 

6

9.

KPR500201

Kompjutersko projektovanje

II

SA

O3

2

0

2

 

6

10.

MTR600101

Materijali

II

NS

O3

2

1

1

 

6

 

Ukupno časova aktivne nastave na godini studija=

 

43

 

ESPB na godini studija

60

DRUGA GODINA

11.

EIP400105

Elementi i prenosnici

III

NS

O3

2

2

0

 

6

12.

OPR700101

Obradni procesi

III

NS

O3

2

2

0

 

6

13.

INS800208

Informacioni sistemi

III

SA

O3

2

0

2

 

6

14.

OSM900005

Osnovi menadžmenta

III

AO

O3

2

2

0

 

5

15.

0KS824203

Operativni sistemi i korisnički softveri II

III

SA

OM

2

0

3

 

7

16.

SKV920103

Sistem kvaliteta

IV

NS

O3

2

2

0

 

6

17.

TPO700102

Tehnološki postupci

IV

NS

O3

2

1

1

 

6

18.

ORG900101

Organizacija proizvodnje

IV

NS

O3

2

2

0

 

6

19.

PRO800206

Programiranje

IV

SA

O3

2

0

2

 

6

20.

INS824209

Informacioni sistemi II

IV

SA

OM

2

1

2

 

6

 

Ukupno časova aktivne nastave na godini studija=

 

42

 

ESPB na godini studija

60

TREĆA GODINA

21

MSI700103

Mašinski sistemi

V

NS

O3

3

2

0

 

6

22.

TED700109

Tehnička dijagnostika

V

NS

O3

3

2

0

 

6

23.

RMR800204

Računarske mreže I

V

SA

OM

2

1

2

 

6

24.

PRO800207

Programiranje II

V

SA

IBM

2

1

2

 

6

24.

KPR500202

Kompjutersko projektovanje II

V

SA

IBM

3

0

2

 

6

26.

PRI920208

Proizvodni inženjering

VI

SA

O3

2

3

0

 

6

27.

SIN920112

Sistemsko inženjerstvo

VI

NS

O3

3

2

0

 

6

28.

RMR824205

Računarske mreže II

VI

SA

OM

2

1

2

 

6

29

FPS500206

Fleksibilni proizvodni sistemi

VI

SA

IBM

2

2

1

 

6

29

PNC500204

Programiranje CNC sistema

VI

SA

IBM

2

0

2

 

6

 

Ukupno časova aktivne nastave na godini studija=

 

40

 

ESPB na godini studija

60

 

Uk

Uk

Ukup

 

 

60

43

22

 

Ukupno časova aktivne nastave u svim godinama studija =

 

125

 

25.

STP024258

Stručna praksa

V

 

 

 

5

6

30.

ZAV000259

Završni rad

VI

 

5

6

Ukupno ESPB

180

Industrijsko inženjerstvo sa menadžmentom

 

 

Red.
broj

 

N A S T A V N I  P R E D M E T

S E M E S T A R

I

II

III

IV

V

1.

Inženjerska matematika I

2+2

 

 

 

 

2.

Inženjerska matematika II

 

2+2

 

 

 

3.

Engleski jezik I

2+0

 

 

 

 

4.

Engleski jezik II

 

2+0

 

 

 

5.

Sociologija i ekonomika

 

2+0

 

 

 

6.

Tehnička mehanika I

2+2

 

 

 

 

7.

Materijali

 

2+2

 

 

 

8.

Osnovi računarske tehnike

2+2

 

 

 

 

9.

Operativni sistemi i korisnički
softveri

 

2+2

 

 

 

 

10.

Industrijsko crtanje

2+2

 

 

 

 

11.

Kompjutersko projektovanje I

 

 

2+2

 

 

 

12.

Elementi i prenosnici CNC mašina I

 

 

2+2

 

 

13.

Elementi i prenosnici CNC mašina II

 

 

 

2+2

 

14.

Obradni procesi

 

 

2+2

 

 

15.

Tehnološki postupci

 

 

 

2+2

 

16.

Organizacija proizvodnje

 

2+2

 

 

 

17.

Preduzetništvo

 

 

2+0

 

 

18.

Sistem kvaliteta

 

 

 

2+2

 

19.

Menadžment

 

 

2+2

 

 

20.

Informacioni sistemi

 

 

2+2

 

 

21.

Digitalna elektronika

 

 

 

2+2

 

22.

Marketing

 

 

 

2+2

 

23.

Proizvodni inženjering

 

 

 

2+2

 

24.

Ekonomika biznisa

 

 

 

 

2+2

25.

Upravljanje projektima

 

 

 

 

2+2

26.

Izborni  predmet  I

 

 

 

 

2+2

27.

Izborni  predmet  II

 

 

 

 

2+2

 

Stručna  praksa

 

 

 

 

 

 

 

UKUPAN  FOND  ČASOVA:

 

12+10

 

12+8

 

10+8

 

10+10

 

8+8

 

  Lista izbornih predmeta:

  • Biznis plan
  • Planiranje i kontrola troškova
  • Kompjutersko projektovanje II
  • Računarske mreže

Upis diferencijalnog programa

Potrebna dokumenta upis:

 

  1. Kopija uverenja o diplomiranju ili diplome,
  2. Dokaz o uplati u iznosu od 3.000,00 dinara na ime troškova, koji obuhvataju 2000 din. za uverenje o položenim ispitima, 700 din. za indeks i 300 din. za obrasce,
  3. Uverenje o položenim ispitima (izdaje škola)
  4. izvod iz matične knjige rođenih (original)
  5. overena kopija diplome ili uverenje o diplomiranju (original)
  6. dve slike formata 4,5 x 3,5cm-jedna slika formata 2,5 x 2cm (ove tri slike moraju biti iste)
  7. 500 din. po priznatom ispitu za Rešenje o priznavanju ispita (izdaje škola, videti u tabeli broj priznatih ispita i iznos za uplatu)
  8. Školarina 22.500,00 din. u dva dela.

Indeks i identifikacionu karticu popunjava kandidat lično.Sve uplate se vrše preko žiro računa: 840-2054666-92.

 

Nastavni planovi

Smer: Kompjutersko projektovanje i modeliranje


Red.

broj

 

N A S T A V N I  P R E D M E T

 

S E M E S T A R

I

II

III

IV

V

1.

Inženjerska matematika I

2+2

 

 

 

 

2.

Inženjerska matematika II

 

2+2

 

 

 

3.

Engleski jezik I

2+0

 

 

 

 

4.

Engleski jezik II

 

2+0

 

 

 

5.

Sociologija i ekonomika

 

2+0

 

 

 

6.

Tehnička mehanika I

2+2

 

 

 

 

7.

Tehnička mehanika II

 

2+2

 

 

 

8.

Materijali

 

2+2

 

 

 

9.

Osnovi računarske tehnike

2+2

 

 

 

 

10.

Operativni sistemi i korisnički
softveri

 

2+2

 

 

 

 

11.

Industrijsko crtanje

2+2

 

 

 

 

12.

Kompjutersko projektovanje I

 

 

2+2

 

 

 

13.

Elementi i prenosnici CNC mašina I

 

 

2+2

 

 

14.

Elementi i prenosnici CNC mašina II

 

 

 

2+2

 

15.

Obradni procesi

 

 

2+2

 

 

16.

Tehnološki postupci

 

 

 

2+2

 

17.

Programiranje CNC sistema I

 

 

2+2

 

 

18.

Programiranje CNC sistema II

 

 

 

2+2

 

19.

Programiranje

 

 

 

2+2

 

 

20.

Kompjutersko projektovanje II

 

 

 

2+2

 

 

21.

Senzori i aktuatori

 

 

 

 

2+2

22.

Kompjutersko modeliranje i animacija

 

 

 

 

2+2

 

23.

Fleksibilni proizvodni sistemi

 

 

 

 

2+2

24.

Merenje i kontrola

 

 

 

2+2

 

25.

Menadžment

 

 

 

 

2+0

26.

Izborni  predmet  I

 

 

 

 

2+2

27.

Izborni  predmet  II

 

 

 

 

2+2

 

Stručna  praksa

 

 

 

 

 

 

 

UKUPAN FOND ČASOVA

 

12+10

 

12+8

 

10+10

 

12+12

 

10+8

Smer:  Industrijsko inženjerstvo sa menadžmentom

 

Red.
broj

 

N A S T A V N I  P R E D M E T

S E M E S T A R

I

II

III

IV

V

1.

Inženjerska matematika I

2+2

 

 

 

 

2.

Inženjerska matematika II

 

2+2

 

 

 

3.

Engleski jezik I

2+0

 

 

 

 

4.

Engleski jezik II

 

2+0

 

 

 

5.

Sociologija i ekonomika

 

2+0

 

 

 

6.

Tehnička mehanika I

2+2

 

 

 

 

7.

Materijali

 

2+2

 

 

 

8.

Osnovi računarske tehnike

2+2

 

 

 

 

9.

Operativni sistemi i korisnički
softveri

 

2+2

 

 

 

 

10.

Industrijsko crtanje

2+2

 

 

 

 

11.

Kompjutersko projektovanje I

 

 

2+2

 

 

 

12.

Elementi i prenosnici CNC mašina I

 

 

2+2

 

 

13.

Elementi i prenosnici CNC mašina II

 

 

 

2+2

 

14.

Obradni procesi

 

 

2+2

 

 

15.

Tehnološki postupci

 

 

 

2+2

 

16.

Organizacija proizvodnje

 

2+2

 

 

 

17.

Preduzetništvo

 

 

2+0

 

 

18.

Sistem kvaliteta

 

 

 

2+2

 

19.

Menadžment

 

 

2+2

 

 

20.

Informacioni sistemi

 

 

2+2

 

 

21.

Digitalna elektronika

 

 

 

2+2

 

22.

Marketing

 

 

 

2+2

 

23.

Proizvodni inženjering

 

 

 

2+2

 

24.

Ekonomika biznisa

 

 

 

 

2+2

25.

Upravljanje projektima

 

 

 

 

2+2

26.

Izborni  predmet  I

 

 

 

 

2+2

27.

Izborni  predmet  II

 

 

 

 

2+2

 

Stručna  praksa

 

 

 

 

 

 

 

UKUPAN  FOND  ČASOVA:

 

12+10

 

12+8

 

10+8

 

10+10

 

8+8

Smer:  Kompjuterizovani proizvodni sistemi

 

Red.
broj

 

N A S T A V N I  P R E D M E T

S E M E S T A R

I

II

III

IV

V

1.

Inženjerska matematika I

2+2

 

 

 

 

2.

Inženjerska matematika II

 

2+2

 

 

 

3.

Engleski jezik I

2+0

 

 

 

 

4.

Engleski jezik II

 

2+0

 

 

 

5.

Sociologija i ekonomika

 

2+0

 

 

 

6.

Tehnička mehanika I

2+2

 

 

 

 

7.

Tehnička mehanika II

 

2+2

 

 

 

8.

Materijali

 

2+2

 

 

 

9.

Osnovi računarske tehnike

2+2

 

 

 

 

10.

Operativni sistemi i korisnički
softveri

 

2+2

 

 

 

 

11.

Industrijsko crtanje

2+2

 

 

 

 

12.

Kompjutersko projektovanje I

 

 

2+2

 

 

 

13.

Elementi i prenosnici CNC mašina I

 

 

2+2

 

 

14.

Elementi i prenosnici CNC mašina II

 

 

 

2+2

 

15.

Obradni procesi

 

 

2+2

 

 

16.

Tehnološki postupci

 

 

 

2+2

 

17.

Programiranje CNC sistema I

 

 

2+2

 

 

18.

Programiranje CNC sistema II

 

 

 

2+2

 

19.

Mašinski sistemi

 

 

2+2

 

 

20.

Održavanje CNC sistema

 

 

2+2

 

 

21.

Senzori i aktuatori

 

 

 

 

2+2

22.

Digitalna elektronika

 

 

 

2+2

 

23.

Fleksibilni proizvodni sistemi

 

 

 

 

2+2

24.

Merenje i kontrola

 

 

 

2+2

 

25.

Menadžment

 

 

 

 

2+0

26.

Izborni  predmet  I

 

 

 

 

2+2

27.

Izborni  predmet  II

 

 

 

 

2+2

 

Stručna  praksa

 

 

 

 

 

 

 

UKUPAN  FOND  ČASOVA:

 

12+10

 

12+8

 

10+10

 

10+10

 

10+8

Lista izbornih predmeta

  1. Kompjutersko projektovanje i modeliranje

  2. Alati i pribori

  3. Termička obrada metala

  4. Površinska zaštita metala

  5. Digitalna elektronika

  6. Automatsko upravljanje

  7. Roboti

  8. Programiranje II

  9. Računarske mreže

  10. Informacioni sistemi

Industrijsko inženjerstvo sa menadžmentom

  1. Biznis plan

  2. Planiranje i kontrola troškova

  3. Kompjutersko projektovanje II

  4. Računarske mreže

Kompjutersko modeliranje i animacija

  1. Automatsko upravljanje

  2. Roboti

  3. Programiranje II

  4. Računarske mreže

  5. Informacioni sistem