Obavljena poseta firmi “Cube CNC” u Staroj Pazovi

Studenti treće godine i specijalistickih studija u pratnji nastavnika praktične nastave, obišli su u okviru stručne prakse proizvodni pogon firme “Cube CNC” i prilikom posete su se upoznali sa savremenim metodama serijske proizvodnje praćene najmodernijim CNC mašinama.

Prilikom posete studenti su bili u prilici da vide kako se programiraju CNC strugovi (Miyano BNC, Citizen Cincom, Polygim Diamond…) i kako izgleda sama proizvodnja određenih delova na njima.

Pored strugova, upoznati su i sa načinom i metodom rada mašina za proizvodnju plastičnih komada – brizgaljke firme BOY 50M, 22D, 30A, materijalima koje koriste i načinom njihovog programiranja i puštanja u rad.

Iskazujem veliku zahvalnost kolegi Kristianu Čapi, tehnologu, kao i Milanu Kubecki, vlasniku firme na ljubaznosti i znanju koje su nesebično preneli našim studentima.

Slobodan Milošević,
Nastavnik praktične nastave