Obilazak fabrike za proizvodnju svetlećih reklama – Elitas Beograd

Još jedna fabrika u kojoj smo naišli na prijateljski odnos i profesionalizam bila je domaćin studentima i nastavnicima Visoke tehničke škole i omogućila obilazak svojih pogona i laboratorija.

U firmi čija je primarna delatnost proizvodnja, ugradnja i servis svetlećih reklama pored usmene prezentacije i upoznavanja sa proizvodnim programom, u pratnji šefa proizvodnje obišli smo pogone za zavarivanje, sečenje i savijanje cevi i limova. Dalje, upoznati smo sa procesom plastifikacije, odnosno elektrostatičkog nanošenja praha, načinom ugradnje led svetala u reklame i 3D slova i sl.

image1

U nastavku posete, čuli smo zanimljive stvari o CNC mašini za sečenje pločastih materijala, o pogonu za štampanje, plastifikaciju i sečenje laserom. Kao neizostavni deo proizvodnje ovog tipa obišli smo odeljenje za elektorniku, sečenje i savijanje plastičnih materijala kao i odeljenje inženjeringa u kome se odvija proces izrade tehničke dokumentacije.

IMG-20180427-WA0002

Zahvaljujemo se svim zaposlenima na gostoprimstvu uz posebnu zahvalnost pomoćniku direktora Duški Ignjatović i šefu proizvodnje Milenku Jugoviću na izuzetnoj prezentaciji i spremnosti za odgovore na pitanja naših studenata.

Nastavnici praktične nastave,
Nemanja Mor i Slobodan Milošević