PRAKTIČNA NASTAVA – obavljena poseta I i II grupe radionici SZR „NENA“

U okviru praktične nastave obavljene posete I i II grupe studenata treće godine osnovnih i prve godine specijalističkih studija radionici SZR „NENA“ u ulici Stevana Dečanskog 29 u Inđiji. Osnovna delatnost radionice je proizvodnja delova za poljoprivredne mašine na CNC mašina.

Studenti su se u pogonu radionice upoznali sa kompletnim procesom izrade jednog gotovog dela,  počevši od crtanja (CAD), preko dodeljivanja obrade (CAM), pa do prebacivanja programa za izradu na mašinu i izrade samog dela na industrijskoj CNC mašini.

Zahvaljujemo se vlasniku i direktoru firme Nedeljku Pejiću i glavnom CNC majstoru Aleksandru Šmigiću na gostoprimstvu, posvećenom vremenu, demonstracijama i detaljnim objašnjenjima svih navedenih procesa.

Nastavnici praktične nastave,
Nemanja Mor i Ivan Bijelić