STRUČNA PRAKSA – obavljena poseta AGENA TECHNOLOGY

sdr

U okviru praktične nastave u sredu 21.03. u 12.00č, organizovana je poseta fabrici „AGENA TECHNOLOGY“ DOO u ulici Dositejeva 31, 22310 Šimanovci, za studente III godine i specijalističkih studija.

Zamisao nastavnika bila je da se studenti upoznaju sa procesom proizvodnje CNC mašina i serijske proizvodnje klipnjača sa posebnim akcentom na CNC tehnologije. Tokom kratke posete, pažnja je bila usmerena na upoznavanje studenata sa osnovnim mogućnostima mašina i ljudi koji učestviju u procesu proizvodnje. Obilaskom fabrike studenti su bili u mogućnosti da isprate kompletan proces proizvodnje kao i proces provere komada odnosno merenja. Pored savremenih CNC mašina u procesu proizvodnje su korišćene i konvencionalne mašine. Šef proizvodnje Ognjen je studente upoznao sa svakom mašinom i njenim mogućnostima.

Poseta fabrici je bila kratka ali uspešna, jer proizvodnja CNC mašina spada u sam vrh mašinske industrije. U ime naše škole zahvalio bih se inženjeru Milanu Straki koji je omogućio ovu posetu, kao i šefu proizvodnje Ognjenu koji nam se maksimalno posvetio za vreme posete.

Nastavnik praktične nastave
Ivan Bijelić