STRUČNA PRAKSA – Obuka naših studenata u Školskom centru MIC u Velenju

Treću godinu zaredom škola je organizovala stručnu praksu za studente treće godine koja se održava u Školskom centru MIC u slovenačkom gradu Velenju.

Na praksi su bili studenti sa smerova Kompjuterski mašinski sistemi i Industrijsko inženjerstvo, i to: Maja Pantić, Đorđe Poljašević, Aleksandar Marković, Ivan Đurić, Nikola Čolić i Zoran Ristić.

Za vreme petodnevne obuke pomenuti studenti su imali priliku da rade na savremenim CNC mašinama i robotima, zatim da upravljaju mehatroničkim sistemima, rade sa aparatima za zavarivanje i rezanje plazmom i da povezuju hidro-pneumatske sisteme i vodove.

Svi studenti su dobili Uverenje o obavljenoj obuci (međunarodni sertifikat), sa kojim će imati veće šanse za zaposlenje, ali najvrednije od svega je praktično znanje koje su stekli za vreme obuke.

Škola im čestita i zahvaljuje se što su bili njeni dostojni reprezenti.

Više fotografija sa obuke pogledajte u odeljku GALERIJA.