STRUČNA PRAKSA – Poseta firmama Agena i Kleemann u Šimanovcima

Za studentne treće godine i specijalističkih studija

U okviru stručne prakse biće organizovana poseta fabrikama Agena i Kleeman u Šimanovcima, za koju se možete prijaviti mejlom na adresu: slobodan.milosevic@visokatehnicka.edu.rs, a broj mesta je ograničen na 26. Poseta će se obaviti u četvrtak, 22. decembra, a plan posete je sledeći:

• Skup studenata u 11,00h u Učionici 2;
  • Organizovan prevoz do Šimanovaca automobilima;
  • Poseta firmi Agena od 12,00 do 13,00h;
  • Poseta firmi Kleemann od 13,30 do 15,00h;
  • Dolazak ispred škole oko 16,00h.

Agena je firma koja se bavi proizvodnjom alatnih mašina, a ovde možete pogledati osnovne podatke, kao i proizvodni program firme Kleemann. Prilikom posete firmi Agena upoznaćete se sa razvojem i projektovanjem proizvoda u odeljenju za dizajn i sa tehnološkim postupkom proizvodnje.

Poseta firmi Kleemann bi se odvijala na sledeći način:

1. Prijem u glavnoj zgradi i kratko predstavljanje firme i delatnosti;
  2. Praktična prezentacija osnovnih proizvoda – električnih i hidrauličnih liftova i njihovih osnovnih komponenata, koji su u radu u  objektima i
  3. Prikaz proizvodnog procesa u pogonima: priprema proizvodnje, pogon za mehaniku, radionica za elektroniku, montaža podsklopova, logistika.

Nastavnik praktične nastave,
Slobodan Milošević